آیا الکسا در ایران اهمیت دارد

تولبار الکسا

اگر از طریق موتور های جستجو با جستجوی کلید واژه های تولبار الکسا , رنک الکسا , رتبه الکسا و .. به این پست از وبلاگ تشریف آوردید قصد داریم شما را با جزئیات واعی بازدید هر سایت آشنا کنیم .

شاید یک وبمستر باشید که در مورد الکسا به خوبی میدانید حتی تولبار آن را در بالای مرورگر خود نصب کرده اید و یا شاید کاربر عادی باشید که در مورد الکسا اطلاع دقیقی ندارید .

هدف تنها آشنایی واقعی با کاربرد الکسا در ایران است.

اما آلکسا چیست و به چه کار می آید؟

الکسا رتبه ترافیکی سایت ها را در سراسر دنیا نشان میدهد , در پایگاه اصلی خود alexa.com بسیاری از وبمستر ها جهت تشخیص سریع ترافیک سایت از نظر مقدار بازدید کننده به آمار های الکسا مراجعه میکنند.سایت آلکسا تولباری دارد که مقدار ترافیک سایت ها را در دنیا و کشور مراجعه کننده نشان خواهد داد هرچه مقدار این رقم کمتر باشد از دید آلکسا میزان بازدید از سایت ها بیشتر است.

اما آیا در ایران این روال بدین گونه است؟

در کشور ما به جرات میتوان گفت که نصب تولبار الکسا تنها در بین وبمستران حرفه ای باب شده است حال آنکه افراد عادی این تولبار را نصب نمیکنند.

سایت هایی که مخاطبان خاص خود را میطلبد مثلا یک سایت سئو اکثرا افرادی هستند که تولبار الکسا را نصب کرده اند اما یک سایت سرگرمی اکثرا افرادی مخاطب دارند که نیازی به نصب تولبار ندارند زیرا فقط برایشان مهم است نه اینکه بدانند سایت مورد نظر چه مقدا بازدید کننده دارند.

شاید از خود بپرسید که در سایت ها آمار بازدید کننده به نمایش در می آید مثل سایت هایی که از خدمات وبگذر و ... استفاده میکنند اما به حق این گونه سایت ها نمیتوانند آمار دقیق از میزان ترافیک سایت به مخاطب دهند.

اگر برایتان جالب است که بدانید پایگاه های ایرانی چه قدر بازدید کننده دارند همین الان از طریق این آدرس و برای نمونه خدماتی که ما ارائه کردیم از طریق این آدرس تولبار ها را نصب کنید بیش از چند ثانیه طول نخواهد کشید .

تولید محتوای خوب ترافیک زا است ؟

بارها و بارها گفته شده که محتوای خوب , بی نقص و بدون کپی کردن در سایت ها و وبلاگ ها برای بازدید کننده جذای خواهد بود.

هر خدمتی از سوی شما به مخاطبین انتقال داده شود شخص مخاطب را ترغیب میکند به بازدید کننده عادت دهید در وب پایگاه شما احساس راحتی کند این ها همگی نه توصیه من بلکه توصیه الگوریتم گوگل است .

مطالب پیشنهادی :

/ 0 نظر / 26 بازدید