پاسخ سوالات در مورد رفع فیلتر فیس بوک

 

فیس بوک رفع فیلتر

شاید این سوال بار ها ذهن مخاطب را به خود درگیر کرده است 

 

 سایت شبکه اجتماعی فیس بوک امروز بدون فیلتر باز می شود . معلوم نیست آیا تصمیم مدیران سایبری کشور در این مورد دائمی است یا موقتا انجام گرفته است !

فیس بوک به عنوان بزرگترین و پربازدیدترین شبکه اجتماعی در سراسر دنیا همواره کاربران زیادی را در خود جای داده که همین امر هم باعث شده بانک اطلاعاتی بسیار بزرگی را از هویت افراد در اختیار خود قرار دهد 

شبکه های اجتماعی چون فیس بوک و توییتر و امثالهم که خیلی از شما دوستان با نام آنها اشنا هستید ابزاری چندگانه ای تلقی میشوند که بدلیل ترافیک بالایی که دارند میتوانند ترافیک را نیز باشند در واقع یکی از اصلی ترین و جذاب ترین گزینه ها از دید گوگل بک لینک از این گونه سایت ها است.

در فنون سئو شبکه ها اجتماعی بسیار کاربرد دارند مهدی اخوان بهابادی دبیر شورای فضای مجازی اعتقاد دارد این شبکه های چند منظوره علاوه بر استفاده های مفیدی که از ان میشود کرد اما اهداف خاصی نیز دارند که میتوانند بسیار مضر تلقی گردند.

اینکه چه تعداد از ایرانیان در این شبکه اجتماعی عضو هستند هنوز اطلاعات دقیقی در دسترس نیست 

مهدی اخوان بهابادی - دبیر شورای عالی فضای مجازی- درباره فیس بوک اظهار می کند: فیس بوک به عنوان یک شبکه اجتماعی است که در خارج از کشور فعالیت دارد او این گونه بیان میکند که عضویت در اینگونه شبکه ها جرم نیست اما دور زدن فیلترینگ به هر نحو جرم محسوب خواهد شد.

امروزه بسیار شاهد هستیم که برخی افراد با دید اینکه بسیاری از کاربران فارسی زبان به شبکه های اجتماعی خارجی از جمله فیسبوک علاقه بسیاری دارند اقدام به ساخت سایت هایی اجتماعی که نام آنها حتی به تقلید از نام سایت های معتبر خارجی بوده کرده اند تا کاربران را به سمت خود بکشانند اما همچنان شاهد این هستیم که افراد باز هم علاقه خود را به این گونه سایت های خارجی نشان میدهند.

او در مورد نحوه کارکرد فیلترینگ میگوید سیستم فیلترینگ کشور هوشمند بوده اما عاری از خطا نمیباشد و گاهی اوقات اختلالاتی در روند فیلترینگ به وجود خواهد آمد

 

  به گفته او در حال حاضر ما مدعی نیستیم که نظام پالایش کشور شیوه خوبی دارد البته با این وجود از اصل فیلترینگ دفاع می‌کنیم چراکه هیچ کشوری نمی‌تواند ادعا کند که فیلترینگ را اعمال نخواهد کرد

منبع : ایسنا

/ 0 نظر / 42 بازدید